Yazar : Red Wolf 11 Ekim 2013 Cuma


Nerde görmüştük?
28 Gün Sonra - 28 Hafta Sonra

Peki bu nedir?

Filmde, insanları beyinsiz birer ölüm makinesine çeviren şey bir virüstü. Gerçekte ise, beyinde oluşabilen bazı problemler aynı 
şeye sebep olabiliyor. Bunlar tabii ki bulaşıcı olmuyorlar. Ancak deli dana hastalığını hatırlarsınız. İneklerin omurgasına ve beynine saldıran bu virüs hayvanı beyinsiz bir saldırı makinesine dönüştürüyordu!

Ve insanlar böyle bir hayvanın etini yediklerinde ise...

Zombilere nasıl sebep olabilir?
Deli dana virüsü insanlara bulaştığında buna Creutzfeldt-Jakob hastalığı diyorlar ve belirtileri şunlar:

- Yürüyüşte değişiklik.
- Halüsinasyonlar.
- Kordinasyon problemleri (tökezlemek veya düşmek gibi)
- Kas seyirmeleri ve spazmları.
- Sürekli artan sayıklama ve akıl rahatsızlığı problemleri.

Hastalığa oldukça nadir rastlanıyor (tabii ki sandığımız kadar nadir olmayabilir) ve etkilenenlerin insanları ölümüne kovaladıkları ile ilgili bir bilgi yok (Henüz!).

Ancak bazı hastalıkların ve virüslerin Rage virüsüne benzer etkilere sahip olması bize şunu kanıtlıyor: Hergün Deli Dana ya da benzer bir hastlaığın evrim geçirip insanları zombilere çevirmesi oldukça muhtemel!

Bunun zombi kıyametine dönüşme olasılığı?

Şu an beyinsiz bir insanın durduk yere şiddet uygulamaya kalkması oldukça uzak ve anlamsız bir olasılık olarak görünebilir ancak bunun tek bir beyin kimyasalı (serotonin) ile gerçekleşebileceğini söylesek? Farelerde yapılan deneylerde farelerin kapalı kafeslerde birbirlerine delirmişçesine saldırdıkları görülmüştür.

Yani Rage virüsü için ihtiyacımız olan tek şey deli dana hastalığına ek olarak beynin bir tek kimyasalı bünyesine almasını engellemek! Ve dünya 28 Gün Sonra'dakinden farksız bir yere gelecektir...

Yani belki de adını Süper Deli Dana hastalığı koyacakları bir hastalığın kan yolu ile bulaştığını ve bir hastalıkla başka canlılara aktarıldığını düşünün. İşte size bir ısırıkla aktarabileceğiniz Rage türü bir virüs...

Tıpkı filmdeki gibi, tek bir ısırıkla en kötü zombi türüne dönüşebilirsiniz.

Peşinizden koşabilecek, hızlı bir zombi!
Düşünsenize Usain Bolt zombi olmuş..Nereye kaçaçan :))

Bu Makaleyi Yanıtla

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments

RedWolf'un Bloguna Hosgeldin

- Copyright © < Rw > - Blogger - Designed by RedWolf Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan "yer sağlayıcı" olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz "uyar ve kaldır" prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, sikayet@torrent-oyun.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde size dönüş yapılıp gerekli bilgi verilecektir.